درباره ما

تکنولوژی برتر

نیروی انسانی متخصص

ما که هستیم؟

«سیراف»، طراح و تولیدکننده‌ی شناورهای تخصصی سبک از جنس آلومینیوم و فولاد، و تجهیزات مربوط به آنهاست. این مجموعه دارای یارد مجهز ساخت شناور و کارگاه‌های ساخت تجهیزات دریایی، و همچنین اولین برند تولیدکننده‌ی تجهیزات دریایی در ایران است. کلیه‌ی محصولات و خدمات «سیراف» با استانداردها و تأییدیه‌های بین‌ا‌لمللی ارائه می‌شوند.
میدان فعالیت «سیراف» عبارت است از ارائه‌کنندگان خدمات مختلف بندری، ماهیگیری، حفاظت ساحلی، مسافربری، کشتی سازی‌های داخلی و خارجی، مالکان شناورها، صاحبان حوضچه‌ها و بنادر در بخش چراغ‌های ترافیک دریایی و همچنین صنایع فراساحل از قبیل سکوهای نفتی و… .
«سیراف» با اتکا به توانایی بالای تحقیق و توسعه، فراتر از نیازهای شناسایی و ابرازشده از طرف مشتریان، با رویکرد بهبود کیفیت، سرعت بالای تولید و همچنین ارائۀ قیمت‌های رقابتی، بهترین راه‌حل‌ها را در قالب محصولات به مشتریان خود عرضه می‌کند. در همین راستا و برای تضمین هرچه بیشترِ کیفیت محصولات، دستیابی به TQM جزء اصلی‌ترین اهداف «سیراف» است. مجموعه‌ی این عوامل باعث شده این برند همواره جایگاهی قابل اطمینان نزد مشتریان داشته باشد.
مهم‌ترین توان نرم‌افزاری «سیراف»، دانش و تجربه‌ی فراگیر بوده و در زمینه‌ی سخت‌افزاری، قطعات و مواد اولیه‌ی خود را از بهترین و معتبرترین تأمین کننده‌ها فراهم می‌کند. بینش منحصربه‌فرد این برند، باعث شده در هر شرایطی پرچم‌دار صنایع دریایی در داخل کشور باشد و در عین حال حضور بین‌المللی موفقی در بین برندهای جهانی داشته باشد. انتقال این بینش به نیروهای جوان و مستعد ایرانی در جهت تحقق توسعه‌ی پایدار و بالندگیِ میراث پرافتخار تاریخ این سرزمین، سرلوحه‌ی همیشگی «سیراف» است.

می‌خواهیم با تکیه‌بر دانش و تجربه خانواده جوان خود و بهره‌گیری از توان واحد تحقیقات و توسعه و انعطاف در تولید، سکان‌دار صنعت شناورسازی ایران شویم و نام ایران را به عنوان یکی از کشورهای مطرح و صاحب سبک تولیدکننده شناورهای کوچک در جهان معرفی کنیم.

مأموریت سیراف در حال حاضر طراحی و تولید شناورهای سبک با کیفیت، به‌صورت کاملاً سفارشی و منطبق با نیاز مشتریان است. مشاوره کارآمد با نظر به کسب‌وکار و نیازهای منحصربه‌فرد مشتریان، خلاقیت، نظم، وقت‌شناسی، تعهد و مسئولیت‌پذیری همواره راهگشای ما در این مسیر بوده است.

در تمامی پروژه‌ها، گروهی برای ارزیابی صورت مسئله تشکیل و اهداف پروژه را بر اساس تشریح نیازها و استراتژی مورد نیاز مشخص می‌کنند. از این‌سو اهداف پروژه‌ها علاوه بر ارزش‌ها و چشم‌انداز و مأموریت سیراف، بر اساس شفاف‌سازی نیاز واقعی مشتری و مسائل روز و آینده مشخص می‌گردد.

اصلاح و بهبود را به انقلاب ترجیح می‌دهیم.
تربیت و حمایت از انسان ها و پرسنل در محیط کار را در دستور کار خود داریم.
به ایرانی بودن خود افتخار می‌کنیم و برای سربلندی آن در تلاشیم.
به عقاید دیگران احترام می‌گذاریم ولی بخاطر جذب گروهی خاص تظاهر نمی‌کنیم.

سیراف

پرسونا
داستان سیراف

20 سال تجربه

در سال ۱۳۷۷، با نام اولیه‌ی «دریا ستیزان» قدم به عرصه گذاشتیم. بیشترین سرمایه‌مان عزم و اراده، و آرمانمان ایجاد یک حرکت ملی و افتخارآفرینی برای کشور بود؛ تا به‌عنوان میراث داران تخت جمشید، غرور و سربلندی را فراتر از مرزهای ایران گسترش دهیم.
برای تبدیل‌شدن به یک برند دریایی، ناگزیر از جذب منابع انسانی و تربیت نیروهای متخصص بودیم؛ چراکه در آن زمان کشور ما در زمینه‌ی صنایع دریایی، فاقد زیرساخت‌های کافی بود. از طرف دیگر، اولویت «سازمان بنادر و کشتیرانی» حمایت از تجهیز شناورهای تندرو بود. میدان عمل ما، عرصه‌ی مبارزه‌ای بود برای ساخت اولین چراغ‌های دریایی در داخل کشور. همان‌طور که اشاره شد، کارآمدترین ابزار و وجه تمایزمان، اندیشه و خواستنمان بود. همزمان با طراحی، تولید و بازاریابی چراغ‌ها، بنای تحقیق و توسعه را به عنوان رویکرد اساسی ریخته و شروع به تقویت آن کردیم.
پس از چهار سال به جایگاهی رسیدیم که توانستیم تمرکزمان را از پیگیریِ خط مشی سازمان «بنادر…»، مستقیماً به مشتریان معطوف کرده و با نیازهای آنها رو در رو شویم. مسیر طولانی و دشوارِ اعتمادسازی بین خود و مشتریان را با تکیه بر کیفیت و همچنین ارتقای روزافزونِ آن توانستیم هموار کنیم. ناگفته پیداست که مشتریان نیز با همراهیِ صبورانه، در رسیدن به جایگاه قابل اعتماد ما در بازار صنایع دریایی، نقش به سزایی داشته‌اند. از طرف دیگر، ما نیز توانستیم با طیف متنوعی از محصولات، نیازهای گسترده‌ای از ایشان را پوشش دهیم. تنوعی که تابلوهای برق، چراغ‌های دریایی، سیستم‌های هشداردهنده، جلیقه‌های نجات و… را در بر می‌گرفت.
گام مهم بعدی، به کار گرفتن سیستم‌های مدیریت کیفیت بود که در آن زمان، کمتر صنعت‌گری در حوزه‌ی دریایی، به آن باور داشت. به این ترتیب توانستیم در این صنعت ـ که در جزء گران‌ترین صنایع دنیاست ـ با تکیه بر مدیریت کارآمد، نوآوری و همچنین احترام به مشتری، تبدیل به یک برند موفق در کشور شویم.
در سال ۱۳۸۷ با خرید کارگاهی به وسعت ۶۰ متر مربع، وارد میدان ساخت شناور شدیم. این تغییر، نقطه‌ی عطفی مهم و زیرساخت محکمی برای رسیدن به «سیراف» امروزی بود. همچنان روحیه‎ی تحقیق و توسعه‌ی مهم‌ترین ابزارمان بود. با شکل‌گیری فعالیت‌های شناورسازی، ساخت انواع مختلف شناورها، تمرکز تحقیق و توسعه و مطالعه‌ی بازار در فرایندهای کشتی‌سازی و ایجاد مزایای رقابتی همانند قیمت مناسب، سرعت بالای ساخت و کیفیت مطلوب، توانستیم شمایل صنعت کشتی‌سازی را در حیطه‌ی شناورهای سبک در ایران بهبود بخشیم و تصویر قابل قبولی از آن در ذهن مشتری‌ها ایجاد کنیم. تأسیسات پیشرفته‌ی امروز سیراف، حاصل این اندیشه است که هیچ‌گاه سطح کیفی کارمان را محدود به رقابت با تولیدکنندگان ایرانی نمی‌دیدیم، بلکه با نگاهی جهانی، همواره به فراتر از مرزها اندیشیده‌ایم. به‌این‌ترتیب در سال ۱۳۹۷ قراردادهای اولین شناورهای صادراتی را بستیم و آنها را آماده‌ی صدور کردیم. محصولات امروزِ «سیراف» محدود به شناورها نیست، بلکه شامل سیستم‌های توزیع برق و تابلوهای دریایی، سیستم‌های روشنایی و… نیز می‌شود.
در مسیری که تا به امروز پیموده‌ایم، علاوه بر اندیشه و خواستن، مدیون هواداریِ خیلی‌ها بوده‎ایم؛ چه آنها که منتقدانه، و چه آنها که با نیاتی نه چندان خیرخواهانه همراهی‌مان کرده‌اند. از مهم‌ترین آموخته هامان این است که عادت کرده‌ایم به پاسخ‌گو بودن و پذیرفتن مسؤولیت کارهایمان. البته قدردان پاره‌ای از سیاست‌های ارزنده‌ی دولتی نیز هستیم؛ که از آن جمله می‌توان به حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، و راه‌اندازیِ صندوق نوآوری و شکوفایی اشاره کرد که با ایجاد زیرساخت‌های حمایت از مشتریان، عملاً باعث شکوفایی توانایی‌های ما و توسعه‌ی بیشترمان شدند. در کنار آنها، باید از مؤسسات رده‌بندی و همچنین مراجع اعتبار دهی مالی که باعث بروز قابلیت‌های ما در زمینه‌های طراحی و ساخت انواع شناورها شده‌اند نیز یاد کنیم.
باور ما این است که «سیراف» بخشی از هویت ملی ایران، و یک افتخار ملی است. هدف ما توسعه‌ی پایدار است. برای آینده‌ی «سیراف»، نشستن هرگز جایز نیست! باید مرزها را در نوردید، با اندیشه‌ای فراتر از ساحل!

سخن مدیرعامل

شرکت سیراف به عنوان سردمدار فرآیند سازمان‌یافته ساخت شناورها و تجهیزات دریایی در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۷۷ آغاز کرد. آنچه مسلم است مسیر رو به جلو و اعتقاد به بهبود مستمر در سیراف، شرکت کوچک ما را به برندی تبدیل نمود که امروز خود را مسئول حفظ اعتبار صنعت دریای ایران می‌داند. این رویکرد وظیفه ما را در قبال مشتریان هرچه سنگین‌تر نموده و خود را مسئول ارتقاء سطح کیفی و کمی صنعت دریایی می‌دانیم.

حضور در بازارهای جهانی نگاهی است که با تکیه بر آن همگام با پیشرفت و توسعه سیراف دورنمایی از ایجاد فضای اعتبار بین المللی و تولید دانش و تکنولوژی متناسب با نام ایران را برای ما به همراه خواهد داشت.

ما باور داریم با حضور و همکاری نیروهای تربیت‌شده خود و استفاده بهینه از توانایی و تجربه‌ی بیش از دو دهه فعالیت مستمر می‌توانیم قدم‌هایی هرچه بزرگتر در جهت توسعه شرکت برداریم.

Call Now Buttonجهت سفارش و مشاوره تماس بگیرید